Sobotna delavnica ~ Moja pisanica
Mojstrsko in čudovito! Kaj drugega dodati.

Ponedeljek, 29. april 2019 ob 14:36

Najbolj poznana ljudska umetnost Bele krajine so nedvomno pisanice. Na sobotni delavnici, 13. aprila 2019, smo se spoznali s tehniko njihove izdelave imenovano batik in ustvarili čudovite primerke za Velikonočno praznovanje.

Utrinke našega mojstrskega ustvarjanja si poglejte v galeriji, na spodnji povezavi pa tudi prispevek RTV Slovenije, ki je nastal na naši delavnici in v zbirkah Belokranjskega muzeja.

Slovenska kronika: Belokranjske pisanice

Thu, 6. Aug 2020 at 12:20

ŽUPANČIČ IN VELIKI ŠMAREN
Vljudno vabljeni!

Fri, 31. Jul 2020 at 09:11

Portret
Kratka predstavitev pojma in zgodovine, primeri del iz Donacije Kambič ter  slikovna navodila za ustvarjanje na temo portreta.

Fri, 31. Jul 2020 at 09:10

Tihožitje
Kratka predstavitev pojma in zgodovine, primeri del iz Donacije Kambič ter slikovna navodila za ustvarjanje na temo tihožitja.

Fri, 31. Jul 2020 at 09:07

Učimo se o likovni umetnosti
Delovni zvezek Učimo se o likovni umetnosti skozi dela, ki jih hrani Belokranjski muzej Metlika, predstavi osnovne pojme likovne umetnosti, zajete v učnem načrtu 1. triade osnovne šole.

Mon, 20. Jul 2020 at 10:42

Mirko Kambič TAM POD TRIGLAVOM
V Galeriji Kambič je do konca leta 2020 na ogled razstava fotografij belokranjskega rojaka mag. Mirka Kambiča. Pričujočo razstavo je ob stoletnici njegovega rojstva v letu 2019 pripravil Muzej novejše zgodovine Slovenije, za predstavitev v Metliki pa je avtor razstave Miran Kambič dodal še serijo črno-belih fotografij iz Bele krajine. Vljudno vabljeni!

Fri, 3. Jul 2020 at 14:18

POLETJE V MUZEJSKI DRUŽBI
Naj bo poletna pripeka in iščete hladen kotiček ali pa deževen dan, ki vas prežene pod streho - muzej s svojimi dislociranimi enotami je vedno odlična izbira. Vabljeni k spoznavanju kulturne in naravne dediščine Bele krajine, njene zgodovine in zaslužnih ljudi! METLIŠKI GRAD Življenje ljudi v Beli krajini od prazgodovine do sredine 20. stoletja GALERIJA KAMBIČDonacija Kambič SPOMINSKA HIŠA OTONA ŽUPANČIČAŽupančič – mojster besede; Zaslužni Belokranjci MUZEJSKA HIŠA SEMIČCenter narave Bele krajine; Semič v dvajsetih slikah; Vinogradniška zbirka
DELAVNICE