V MUZEJSKI DRUŽBI
Belokranjski muzej Metlika

Petek, 3. Julij 2020 ob 14:18

Odpri galerijo

Poletje se počasi preveša v jesen, muzej s svojimi dislociranimi enotami pa še vedno ostaja odlična izbira za popestritev dopustniških dni.

Vabljeni k spoznavanju kulturne in naravne dediščine Bele krajine, njene zgodovine in zaslužnih ljudi!

METLIŠKI GRAD 
Življenje ljudi v Beli krajini od prazgodovine do sredine 20. stoletja

GALERIJA KAMBIČ
Donacija Kambič

SPOMINSKA HIŠA OTONA ŽUPANČIČA
Župančič – mojster besede; Zaslužni Belokranjci

MUZEJSKA HIŠA SEMIČ
Center narave Bele krajine; Semič v dvajsetih slikah; Vinogradniška zbirka

Galerija slik

Zadnje objave

Mon, 6. Oct 2025 at 07:56

104 ogledov

DEKD in Z igro do dediščine
Oktober je pester mesec. V vsakoletnih akcijah Dnevi evropske kulturne dediščine, Teden kulturne dediščine ter Z igro do dediščine sodelujoči muzeji in galerije obiskovalcem ponudimo pester program in brezplačen vstop.Letos so na muzejskih delavnicah kulturno dediščino Bele krajine spoznavali učenci osnovnih šol Metlika, Podzemelj in Suhor. Pod vodstvom kustosinje pedagoginje Alenke Misja so se prelevili v viteze, pripovedovalce in varuhe preteklosti.Viteški meč so si izdelali otroci 1. in 2. razreda podaljšanega bivanja OŠ Podzemelj. Spoznali so zgodbo o Juriju, ki je srednjeveški meč našel v reki Lahinji in nato služil kot vitez na Metliškem gradu.Vseh 38 učencev od 1. do 4. razreda Podružnične šole Suhor je z navdušenjem prisluhnilo zgodbi o povodnem možu, tolmunu in o tem, kako je nastalo ime njihove vasi. Po pripovedki Lojzeta Zupanca – Kako je Suhor dobil svoje ime so izdelali table s prizori, ki so jih združili v kamišibaj ter na koncu s ponosom predstavili. Pripovedka je tako dobila novo preobleko, ki jo bodo otroci nedvomno z veseljem prikazovali vedoželjnemu občinstvu.Varuhi pečata pa so tokrat postali učenci 1. razreda OŠ Metlika v sklopu podaljšanega bivanja. Najprej so si ogledali kamišibaj Kako je nastal metliški grb, nato pa skozi pogovor odkrivali pomen grba, sestavljali puzzle Metliškega gradu in pečata ter v muzejski zbirki poiskali pravi pečat mesta Metlike. Na koncu jih je čakal še poseben spominek – odtis pečata mesta Metlike na kosu breze, ki so ga ponosno odnesli domov.Več v galeriji

Fri, 19. Sep 2025 at 11:27

218 ogledov

Odprtje razstave Moj pogled Tetyane Donets – Savko
Včeraj smo v Galeriji Kambič odprli novo občasno razstavo z naslovom Moj pogled avtorice Tetyane Donets – Savko. Navdušilo nas je avtoričino občudovanje del Metličana, kiparja, Alojza Gangla. Spoznala jih je na sprehodu po Ljubljani in jih ob devetdeset letnici kiparjeve smrti prevedla v svoj likovni svet. Cikel petih oljnih slik, nastalih po Ganglovih najznamenitejših ljubljanskih skulpturah, je za to razstavo dopolnila z interpretacijo kipa Kristusa, osamelega popotnika, ki stoji na metliškem pokopališču.Ob Ganglovem ciklu se umetnica na razstavi predstavlja še s tremi cikli: Identiteta Slovenije. Identiteta mesta, Varujmo naravo in Alpski pladnji.Obiskovalce je v uvodu pozdravila direktorica Belokranjskega muzeja Andreja Brancelj Bednaršek. O razstavi, Alojzu Ganglu in avtorici je spregovorila kuratorka razstave mag. Ana Kocjančič. Razstavo je slavnostno odprla županja občine Metlika Martina Legan Janžekovič.Razstava je v Galeriji Kambič na ogled do 31. decembra 2025. Prisrčno vabljeni.

Fri, 12. Sep 2025 at 11:24

282 ogledov

Vabljeni!

Sun, 24. Aug 2025 at 11:35

358 ogledov

Gradbena dela

Thu, 7. Aug 2025 at 09:28

318 ogledov

Pomembno obvestilo !

Tue, 29. Jul 2025 at 09:23

267 ogledov

Pomembno obvestilo !

Prijatelji

Dežela Uskokov

NAJBOLJ OBISKANO

V MUZEJSKI DRUŽBI