Belokranjske pisanice

Četrtek, 30. Marec 2023 ob 14:26

Leta 2003 je Unesco sprejel Konvencijo o varovanju nesnovne kulturne dediščine, ki jo je Republika Slovenija ratificirala leta 2008. Od takrat nastaja Register nesnovne kulturne dediščine Slovenije, v katerega je vpisanih tudi nekaj enot z območja Bele krajine.

Včerajšnjo, 5. april 2023, predstavitev prenovljene razstave Belokranjske pisanice, ki bo namenjena za gostovanja, smo pospremili z glasbo, pijačo in jedačo. A ne katerokoli, pridružili so se nam namreč nosilci enot, vpisanih v Register nesnovne kulturne dediščine. Članice in člani Metliške folklorne skupine Ivan Navratil ohranjajo Vuzemske plese in igre v Metliki, Društvo kmečkih žena skrbi, da se bo ohranila tradicija priprave belokranjske pogače ter proste in belokranjske povitice, člani Soseske Drašiči, posebne oblike vaške samouprave, pa so postregli s soseskim vinom 54 gospodarjev.

Razstava bo na ogled še ves praznični konec tedna (do ponedeljka, 10. aprila), zato prisrčno vabljeni na ogled in predah od praznične mize.

Aktualno Črnomelj dogodek Metlika Semič občasnarazstava

Belokranjske pisanice