Naprej v preteklost - #zimazimabela

Četrtek, 7. December 2023 ob 08:28

Prišla je zimazimabela in z njo že tradicionalna spletna akcija slovenskih muzejev in galerij, ki vam bo našo bogato dediščino razkrila.

V digitalnem okolju lahko pod ključniki naprejvpreteklost, zimazimabela, muzejintrajnostnirazvoj ter muzejindobropočutje najdete zanimive objave in dogodke vseh slovenskih muzejev, naše pa smo zbrali tudi na tem mestu.

Tokrat smo se najprej spraševali, kako se je sobica grela, ko je bila zimazimabela.

V zgodnjekrščanskem kompleksu na Kučarju s centralnim ogrevanjem.

V belokranjskih kmečkih hišah s pečjo iz kahel.

V meščanskih hišah tudi z grelnico.

A ko nas iz udobja in topline doma zvabi na plano zimska idila, je treba ogreti tudi naša telesa.

Z Betinim termo perilom.

In čeprav smo se dobro ogreli, se lahko zgodi, da smo kljub temu malce zboleli. Zato v skrbi za dobro počutje pozimi skoraj ne moremo mimo

lekarne.

Za konec pa še nekaj v objektiv ujetih trenutkov, ko je naša pregovorno bela pokrajina tudi resnično bela.

Razglednice Črnomlja.

Fotografije Metlike.

muzejindobropočutje muzejintrajnostnirazvoj naprejvpreteklost zimazimabela zimazimabelaTradicionalna

Naprej v preteklost - #zimazimabela