Včeraj zvečer so v Galeriji Kambič odmevale operne arije. Ob odprtju razstave Čipka, odeta v simfonijo, posvečene primadoni Vilmi Bukovec Kambič, nas je v njen operni svet prestavila sopranistka Jerica Steklasa ob spremljavi pianistke Kayoko Ikeda.
Pričujoča razstava, ki jo je navdihnilo življenje operne dive, je plod sodelovanja Klekljarske skupine Žnurce iz Trebnjega in Mestnega muzeja Idrija. Na ogled so elegantna oblačila članic društva, dopolnjena z idrijskimi čipkami, sklekljanimi po vzorcih iz zapuščine idrijske mojstrice Zorke Rupnik iz muzejskega depoja.
V programu so poleg direktorice Belokranjskega muzeja Andreje Brancelj Bednaršek o zanimivem projektu spregovorile mag. Mirjam Gnezda Bogataj, muzejska svetovalka iz Mestnega muzeja Idrija, in Marija Prosenik, ustanoviteljica Klekljarske skupine Žnurce iz Trebnjega. Razstavo pa sta v duetu odprli županji Občin Trebnje in Metlika, Mateja Povhe in Martina Legan Janžekovič.
Razstava je na ogled do 30. avgusta 2025.
Prisrčno vabljeni!
Foto: Leon Gregorčič