Poletna muzejska noč 2019
15. junija 2019 smo muzeji odprli svoja vrata vse do polnoči.

Četrtek, 29. Avgust 2019 ob 14:12

Že tradicionalno Poletno muzejsko noč smo obeležili tudi v našem muzeju in dislociranih enotah. V programu je vse do polnoči lahko vsak našel nekaj zase.

V metliškem gradu so si obiskovalci lahko ogledali razstave, projekcijo filma Podobe Bele krajine, ustvarjali na delavnici za otroke in družine, glavni dogodek večera pa je bilo slovesno odprtje stalne muzejske razstave z naslovom Vsa čast in slava Josipu Savinšku, ustanovitelju požarne brambe in zadnjemu metliškemu graščaku. S postavitvijo se je muzej priključil praznovanju 150-letnice gasilstva na Slovenskem. Po uradnem delu je na grajskem dvorišču zadonela glasba Gasilskega pihalnega orkestra Loče pri Dobovi pod taktirko Anite Kiralj.

V Galeriji Kambič so si obiskovalci lahko ogledali razstave pod strokovnim vodstvom, v Spominski hiši Otona Župančiča v Vinici pa so poleg ogleda  razstave pripravili tudi delavnico za otroke ter literarno glasbeno prireditev ob 70-letnici smrti Otona Župančiča.

Poletno noč smo tako uspešno pospremili v nov dan.

dogodek

Poletna muzejska noč 2019