Semič
Muzejska hiša Semič
Belokranjski muzej Metlika

Ponedeljek, 15. Maj 2017 ob 17:24

Odpri galerijo

Muzejska hiša Semič 
Štefanov trg 7, 8333 Semič

Najava vodenega ogleda za skupine:

telefon: +386 (0)7 356 52 00

e-pošta: muzej@kc-semic.si

spletna stran: muzej-semic.si


Semič v dvajsetih slikah in Vinogradniška zbirka

Razstava Semič v dvajsetih slikah je kratka predstavitev življenja na območju Semiča in okoliških krajev skozi zgodovinska obdobja. Besedila, grafične predloge, fotografije in predmeti vodijo obiskovalca od najstarejših ostalin z začetka 5. tisočletja pr. n. št., najdenih v Moverni vasi, preko bolj in manj burnih stoletij v najnovejši čas, vse do ustanovitve samostojne Občine Semič leta 1995.

razstava

 

Semič v dvajsetih slikah

kratek zgodovinski prikaz

 

vodja projekta

Andreja Brancelj Bednaršek, Belokranjski muzej Metlika (BMM)

 

avtorji razstave

dr. Lucija Grahek (1, 2, 3)

Janez Weiss (4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13)

Leon Gregorčič (14, 16)

Alenka Misja (15, 17)

Andreja Brancelj Bednaršek (18, 19, 20)

 

postavitev razstave in grafično oblikovanje

Jurij Kocuvan, Studio 300

 

jezikovni pregled

Amidas

 

prevod

dr. Jaka Jarc

 

likovna upodobitev tabora

Robert Lozar

 

risbe

Tamara Korošec

 

obdelava zemljevidov

Mateja Rihtaršič, Tellus

 

priprava muzejskih predmetov

Mateja Černič, Ana Gomolj, Ana Plut, Marjetka Sever, Anton Vukšinič

 

organizacija tehničnih del

Marko Bernik, As invest

Vinogradniška zbirka je z izborom najznačilnejših predmetov, ki so jih uporabljali tukajšnji pridelovalci vina v prvi polovici 20. stoletja, umeščena v sodobno opremljeno degustacijsko klet. Želja je, da skupaj z njo sooblikuje raznoliko ponudbo, ki bo dajala ljudem možnost povezati prijetno druženje z ogledom muzejskih artefaktov.


Center narave Bele krajine

Vsebine Centra narave Bele krajine so predstavljene z upoštevanjem sodobnih muzejskih standardov, interaktivno, izobraževalno, tudi doživljajsko in prilagojeno za ranljive skupine. Obiskovalec se sprehodi skozi geološko preteklost ozemlja današnje Bele krajine in ogled nadaljuje s spoznavanjem pestrosti in bogastva življenja na tem območju. Bela krajina je namreč vroča točka biotske raznolikosti v Sloveniji – državi, ki je glede na površino po bogastvu živih bitij najbogatejša v Evropi. Pomembno poslanstvo razstave je ozaveščati domače prebivalstvo z novimi spoznanji in tako vplivati na vlogo človeka skozi evolucijo prostora in časa v Beli krajini (Misterion, Občina Semič).

Muzejska hiša Semič je odprta v delovnem času TIC-a Semič, za najavljene skupine pa po dogovoru.

Galerija slik

Zadnje objave

Sat, 11. Jan 2025 at 10:31

110 ogledov

Vabljeni!
Vljudno vabljeni na delavnico za otroke in družinev soboto, 18. januarja 2025, ob 10. uriPo ogledu nove stalne razstave »… v deželi, ki se imenuje Metlika …« Bela krajina v srednjem in novem vekubomo otrokom predstavili, s kakšnimi pečati so potrjevali privilegije mest Črnomlja in Metlike. Prijavite se lahko na tel. št.: 07/3063376 ali na e-mail: alenka.misja@guest.arnes.si.Delavnica je brezplačna.

Mon, 16. Dec 2024 at 09:53

142 ogledov

Voščilo

Thu, 12. Dec 2024 at 09:31

176 ogledov

Naprej v preteklost - #muzejinustvarjalnost
Tokratna akcija #naprejvpreteklost je obarvana raziskovalno in ustvarjalno. In ni boljšega, s čimer lahko povzamemo duh akcije, kot nagrajeni animirani filmi, v katerih je v nekaj minutah strnjeno raziskovanje dediščine in obilica ustvarjalnosti ter medgeneracijskega sodelovanja.Predstavljamo filme, ki so plod dela belokranjskih osnovnošolcev, njihovih mentoric, Društva Slon ter naše kustosinje pedagoginje, vsak izmed njih pa bogati tudi naše stalne razstave.Prva na vrsti je legenda o nastanku Kučarja, del razstave Arheološko bogastvo Bele krajine.Časovni stroj #naprejvpreteklost vas bo nadalje prestavil v obdobje grajskega življenja, vpadov Turkov in čarovništva ... v obdobje legende o nastanku metliškega grba. Animirani film najdete tudi na novi stalni razstavi "... v deželi, ki se imenuje Metlika ..." Bela krajina v srednjem in novem veku.Kako je Črnomelj dobil svoje ime?Oglejte si zadnjo animacijo v tem tednu sprehoda #naprejvpreteklost in izvedite. Pozorni pa bodite tudi na domiselnost učencev OŠ Mirana Jarca Črnomelj in njihovih mentoric pri uporabi materialov, ki zgodbo razvijejo v res dovršeno celoto. Tudi ta film ima svoje mesto na novi stalni razstavi "... v deželi, ki se imenuje Metlika ..." Bela krajina v srednjem in novem veku.

Fri, 6. Dec 2024 at 09:43

117 ogledov

Cveto Zlate (1955)
Diplomiral je na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani, kjer je tudi magistriral. Ukvarja se s slikarstvom, grafiko, fotografijo in uporabno grafiko. Sodeluje na skupinskih razstavah in imel je številne samostojne.Breze1981, olje/platnoinv. št.: U 5829

Fri, 6. Dec 2024 at 09:38

131 ogledov

Dušan Muc (1952)
Po diplomi na Akademiji primenjenih umetnosti v Beogradu je delal kot kostumograf, likovni pedagog in ilustrator. Svoje delo je predstavil na več samostojnih in žiriranih skupinskih razstavah v domovini in tujini. Za ilustracije je prejel Levstikovo nagrado in nagrado Hinka Smrekarja.Krajina 51982, tušinv. št.: U 484Krajina 61982, tušinv. št.: U 485Krajina 71982, tušinv. št.: U 486

Wed, 4. Dec 2024 at 14:27

176 ogledov

Marin Berovič (1951)
Povezal je znanost in umetnost, saj je diplomiral na Fakulteti za naravoslovje in tehnologijo v Ljubljani, magistriral je na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani na oddelku za restavratorstvo in konservatorstvo, doktorat pa je opravljal na Tehniški univerzi v Gradcu. Bil je profesor na različnih fakultetah in akademiji.Samotna breza1982, pastelinv. št.: U 5755Štiri breze1981, akvarelinv. št.: U 9609
Teme
Stalne razstave Belokranjski muzej

Prijatelji

Dežela Uskokov

NAJBOLJ OBISKANO

Semič